Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2018

Prima Zlatá pecka 2014 zná své nominace


<p>Prima Zlatá pecka 2014 zná své nominace</p>

<!-- by Texy2! -->

Umělecký fotograf Robert Vano předsedal hlavní osmičlenné jury Prima Zlatá pecka 2014, ve které i letos měly silné zastoupení slovenské agentury. Celkem se do jubilejního již XX. ročníku této nejstarší soutěže kreativity v reklamě u nás přihlásilo 141 prací od 38 českých a 8 slovenských agentur a zadavatelů.

Práce z kategorie multimédií a product placementu posuzovaly ještě dvě odborné poroty, kterým předsedali Tomáš Jindříšek a Štěpán Wolde. Výsledkem je short list 40 prací, které bodovaly nejvíce. Ty nejlepší z nich získají 20 hlavních cen a 3 zvláštní ceny.

Letošní ročník opět potvrdil trend zvyšujícího se zájmu zadavatelů o online komunikaci, která aktivně pracuje zejména s mladšími cílovými skupinami a často je pro klienty i zajímavým low costovým řešením s kvalitním zásahem cílovky, kterou klasické nadlinky míjejí. FTV Prima a Česká televize bodovala i se svými zajímavými koncepty product placementu, podobně jako v roce minulém. Škoda, že se nezúčastnila se svým PP i televize Nova, která si vloni za užití PP v seriálu Helena za „Mentos v Heleně“ odnesla Zlatou pecku.

Product placement organicky a kreativně začleněný do příběhu zaznamenává podle Štěpána Wolde u zadavatelů stoupající oblibu jako efektivní komunikační prvek. Divák ho velmi dobře akceptuje a jeho impact je často vyšší, než u klasického TV spotu.

Podobně jako v minulém roce zaujaly porotu vtipné a kreativní spoty slovenských agentur (Istropolitana Advertising, TRIAD, MADE BY VACULIK, Wiktor Leo Burnett, MUW / SAATCHI&SAATCHI, Apple Pie, CORE 4, Respect APP). Pozadu nezůstaly ani čeští zadavatelé. Nejvíce nominací získaly agentury Lion communications-divize Saatchi&Saatchi, Havas Worldwide, Omnicom Media Group, Scholz&Friends, COMTECH Group, VCCP a Wunderman. Letošní PRIMA Zlatá pecka bude také poprvé dávat možnost hlasovat o nejoblíbenějším herci a herečce v reklamě.

Jakub Kohák opět moderuje slavnostní večer předávání cen PRIMA Zlatá pecka 2014 v klubu Lávka 25. února příštího roku.