Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Jiří Bartoška

Jiří Bartoška
předseda poroty 2003

"Zlatá pecka je setkáním lidí, kteří umějí
s malým skvělým nápadem udělat velké věci."


Čestný předseda poroty. Absolvent JAMU v Brně, herec, producent, prezident Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary „Rád jsem přijal pozvání pořadatelů Zlaté Pecky, protože jsem přesvědčen, že i velké příběhy které znám z filmových pláten se dají odehrát skvěle i na malé ploše v reklamě, která nás – ať chceme, nebo nechceme – všude obklopuje. Těším se na setkání s těmi, kteří umějí s malým skvělým nápadem udělat velké věci!“


Milan
Šteindler

Absolvent FAMU, katedry Filmové a TV režie, zakladatel divadla Sklep, herec, režisér, scénárista. 1994 2x Český lev a další mezinárodní ocenění. Režie TV reklam: Antirezin „Tchýně“, Globus „Vodka tabletnaja“, JVC „Lenin“ (oceněno Zlatou peckou 2002) a další.

Roman
Werner

1982 absolvent SUPŠ Uherské Hradiště, 1988 absolvent VŠUP Praha, ateliér plakátu a reklamní grafiky. Od r. 1988 grafik na volné noze, specializace na tvorbu logotypu, corporate identity, plakáty, počítačové retuše a další.

Karel
Kobosil

Výtvarník, designér, ředitel Design centra ČR, člen poradních orgánů Národní galerie, UMPRUM Praha, Moravské galerie. 8 nejvyšších ocenění v designu (Moskva, Vídeň, Brusel, Varšava, Mnichov, Miláno...).

Doc.
Mgr.
Petr
Polák

Kameraman, pedagog FAMU na katedře kamery. Od roku 1965 pracuje v České televizi, pracoval pro režiséry Karla Smyczka, Marii Poledňákovou, Jaromila Jireše a mnohé další.

Václav
Marhoul

Absolvent FAMU, režisér, producent, galerista, člen prezídia a představenstva České filmové a televizní akademie. Člen divadla SKLEP a umělecké skupiny TVRDOHLAVÍ. CEO, AB Barrandov (1993-1997).

Ing.
Sylvie
Šmeráková

Absolventka VŠE Praha. Pracuje ve vydavatelských společnostech, spoluzakladatelka UVDT. Od roku 2000 členka managementu Economia a.s., ředitelka skupiny odborného tisku B2B.

Michel
Fleischmann

Prezident společností Evropa 2, Frekvence 1 a Regie Radio Music. 1971-1973 studium francouzské Sorbonny, 1992 jmenován Rytířem umění a literatury Francouzské republiky. Překladatel české poezie, analytik elektronických médií.

Jindřich
Jirásek

Absolvent Fakulty sociálních věd UK, obor masová komunikace. Vedoucí rubriky Reklama v odborném časopise Marketing & Media. Publikuje v Hospodářských novinách a časopise Týden.

Ondřej
Soukup

Hudebník, hudební skladatel. Od roku 1990 výhradně komponuje, autor hudby k 20 celovečerním filmům. 1997 Oscar za film „Kolja“.

Dušan
Lajda

Absolvent FAMU, střihač. Pracuje pro ČT, Novu a Primu. Spolupracuje s režiséry Jiřím Adamcem (silvestry, zábavné pořady, seriály) a Marianem Schieblem (reklamy, klipy, dokumenty).

Jakub
Ludvík

Přední český fotograf. Pracuje pro Versace, Max Mara, Toyota, Playboy, Top Class, Penthouse, Elle a další. Módní fotografie, reklamní kampaně (Simona Krainová, Petra Faltýnová, Kateřina Kornová, Helena Houdová a další).

PhDr.
Jitka
Vysekalová

Absolventka katedry psychologie University J. E. Purkyně. Přední odbornice v oblasti kvalitativního výzkumu, místopředsedkyně ČMS a předsedkyně Asociace psychologů trhu. Od roku 1994 MARKTEST a.s., nyní TNS Factum. Autorka odborných publikací.

Porota
Product placement 2003


Porota
www a multimedia 2003