Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Michal Viewegh

Michal Viewegh
předseda poroty 2016

"Reklamě se bohužel nedá vyhnout, ale může být vkusná, inteligentní, vtipná a může i pomáhat."

Spisovatel, scénárista, lektor na Literární akademii Josefa Škvoreckého, držitel prestižní ceny Jiřího Ortena, autor fejetonů, povídek a románů.


Jakub Hejna

Jakub
Hejna

Absolvent FAMU, střihač a režisér, člen České filmové a televizní akademie, nominace na Českého lva Fair Play, Rozkoš, aj. Divadlo Svoboda byl nominován na cenu České filmové kritiky a cenu České filmové a televizní akademie - Český lev za nejlepší dokumentární film roku 2011.
Irena Pavlásková

Irena
Pavlásková

Absolventka FAMU, filmová režisérka, scenáristka a producentka. Hrané filmy: Čas sluhů, Corpus delicti, Čas dluhů, Bestiář, Zemský ráj to napohled, Fotograf. Ocenění: Zvláštní cena v CANNES, Grand Prix MONTREAL, Cena FIPRESCI v MOSKVĚ, Grand Prix PARIS Créteil, Ceny za nejlepší ženské herecké výkony ŽENEVA a MOSKVA, Grand Prix DIGNE, Gold Remi HOUSTON, aj.
Jan P. Muchow

Jan
P. Muchow

Člen Evropské filmové akademie (EFA), skladatel, hudební producent, zakladatel skupiny The Ecstasy Of Saint Theresa, držitel 5 nominací a 4 Českých lvů za filmy: Krásno, Ve stínu, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Okresní přebor, Václav, Normal, Ženy v pokušení a Samotáři. Za hudbu k filmu Ve stínu získal i Cenu české filmové kritiky a cenu Slovenské filmové akademie za Slnko v sieti.
Richard Műller

Richard
Műller

Absolvent FAMU obor zvukové tvorby, Cena za nejlepší zvuk – Famufest (r. 2005, 2007), Český lev - nominace za film Rozkoš, spolupracuje s Českou televizí, TV Prima, TV Nova a HBO. Filmografie: Zoufalci, Ztracená dovolená, Cinematerapie, Muži v naději, Všechny moje děti, Zakázané uvolnění,  Mallory, Já Olga Hepnarová, Zkáza krásou, Ani ve snu, Rino a další.
Petr Oukropec

Petr
Oukropec

Člen Evropské filmové akademie, režisér a filmový producent, lektor FAMU, zakladatel produkční společnosti Negativ, více než čtyřicet hraných, dokumentárních a animovaných filmů. V roce 2012 debutoval jako režisér dobrodružným snímkem pro děti Modrý tygr, který získal několik významných mezinárodních ocenění. V roce 2016 byl jeho druhý film Ani ve snu! vybrán na Berlinale do prestižní sekce Generation 14+.
Jaroslava Brabcová Pecharová

Jaroslava
Brabcová
Pecharová

Kostýmní výtvarnice, pedagog Vyšší návrhářské školy, držitelka Českého lva (Slnko v sieti a Bathory), nominace České filmové a televizní akademie: Král Ubu, Kytice, Rok ďábla, Fotograf. Podílela se na tvorbě několika desítek reklam a videoklipů.
David Ployhar

David
Ployhar

Absolvent FAMU, filmový a televizní kameraman, 2016 nominován za film Fotograf na Českého lva za kameru. Je také podepsán jako autor obrazu pod filmy Hlas pro římského krále, Cyril a Metoděj – apoštolové Slovanů, Zločin v Polné, Vybíjená, Příběh kmotra, Čertova nevěsta, a další.
Goran Tačevski

Goran
Tačevski

Absolvent Higher School of Applied Arts in Zagreb, FAMU, katedra fotografie, výstavy: Paříž, Milán, Aix en Provence, Záhřeb, fotografuje pro: The New York Times, Vogue Italy, Marie Claire Paris, Cosmopolitan Prague and Paris, Le Monde Paris, Harpers Bazzar Prague a další. Ocenění v soutěžích: Zlatý lev Cannes, Zlatý buben Portorož, Zlatá cena Epica, Grand Prix Louskáček a další.
Jan Tuček

Jan
Tuček

Ředitel výzkumné agentury STEM/MARK. Od té doby, co dosáhl 55. roku věku, bojuje proti zažité praxi cílit na 15-54. Výzkumy STEM/MARK totiž ukazují, že jeho vrstevníci jsou často bonitní, ochotní utrácet a chtějí splnit si své sny. Jsou tedy „sexy“ nejen pro výrobce, ale i pro marketéry.

Porota
Product placement 2016

Štěpán Wolde

Štěpán
Wolde

Jednatel společnosti Media One. Motto: „PP je standardní řešení. Ale vítězí v něm nestandardní přístupy. Jaké?“
Hynek Chudárek

Hynek
Chudárek

Výkonný ředitel obchodu České televize. Motto: „PP je kreativní formou obchodního sdělení přímo uvnitř samotného díla, čím nenásilněji je umístěn, tím více je podprahově vnímán a tím lépe funguje.“
Hana Halvorsen Banks

Hana
Halvorsen
Banks

Director Omnicom Media Group, s.r.o., divize Fuse. Motto: „Product placement se stal nedílnou součástí pořadů vlastní tvorby; nadále je však potřeba s ním pracovat sofi stikovaně, aby byl klientům i divákům přínosem.“
Vladimír Pořízek

Vladimír
Pořízek

Provozní ředitel COO TV Prima. Motto: „Product placement v sobě skrývá veliký potenciál kreativního představení klientského produktu divákům. Proto je škoda, že zájem zadavatelů i kvalita zpracování bývá zatím nízká, ale věřím, že i pro tuto formu reklamy se v Česku začíná blýskat na lepší časy.“

Porota
www a multimedia 2016

Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Je jedním ze zakladatelů a Managing Partner a spoluzakladatel agentury DARK SIDE. Předtím působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Rovněž je předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu. Marketingové komunikaci a internetu se profesionálně věnuje od roku 1998, pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné značky. Jeho koníčkem je pomoc obecně prospěšnému sektoru, mimo jiné působí jako člen rady Konta Bariéry, předseda představenstva neziskové organizace Jahoda a je duchovním otcem projektu Darujspravne.cz. 
Tomáš Bursík

Tomáš
Bursík

Marketing manager LeasePlan Česká republika, vedoucí týmu, který zvítězil v soutěži Internet Effectiveness Awards. Jako šéfredaktor čtvrtletníku LP magazín věří v on-line i pravý papír.
Jana Sýkorová

Jana
Sýkorová

Partner v komunikační agentuře Taktiq Communications, která vznikla spojením agentur DataConsult a Heretic PR.  Bývalá novinářka se aktivně věnuje novým trendům v technologiích, v médiích a marketingu. Pro klienty připravuje především strategie komunikace, jejichž cílem je skloubit kreativitu s výsledky.
Monika Tomíčková

Monika
Tomíčková

Manažerka charitativních projektů České televize, původní profesí právnička, na Britském velvyslanectví vedla projekty zaměřené na integraci menšin a udržitelný rozvoj. V České televizi se zabývá charitativními a CSR projekty, včetně firemního dobrovolnictví.
Simona Kijonková

Simona
Kijonková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je členkou revizní rady PR klubu ČR. Před skokem do e-commerce působila na manažerských postech v obchodě a marketingu nadnárodních korporací RSM Tacoma nebo Oriflame. Je zakladatelkou Zásilkovna.cz, v rámci níž pomáhá e-shopům stavět logistiku na míru.