Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Martin Štěpánek

Martin Štěpánek
předseda poroty 2017

"Reklama je nádherný obor pro mladé, dynamické, kreativní a zvídavé osobnosti."

Absolvent pražské FAMU a jeden z pěti dosavadních držitelů titulu „ADMAN“ za významné přispění k rozvoji marketingové komunikace v ČR. Zakladatel a majitel mezinárodního reklamního festivalu PIAF. Spolumajitel a zakladatel skupiny PUBLICIS v České republice. Do roku 2016 president a spolumajitel agentur skupiny, např. Saatchi&Saatchi, Leo Burnett, ZenithOptimedia a Fallon Praha. Dnes President a spolumajitel GOLF CLUB Kynžvart.


Rudolf Biermann

Rudolf
Biermann

Významný český producent, od r. 1993 se podílel na vzniku skvělých českých filmů režisérů Jana Hřebejka Kawasakiho růže, Nevinnost ad., Filipa Renče Román pro ženy, Ivana Fily Král zlodějů, Alice Nellis Andělé, Revival – divácká cena v Karlových Varech a dalších. Mimo jiných ocenění získal 12 Českých lvů jeho film Masaryk včetně Ceny za zahraniční film na Berlinale.
F.A. Brabec

F.A.
Brabec

Režisér, kameraman, absolvent FAMU, získal 3 České lvy za nejlepší kameru: Jízda, Král Ubu a Kytice, autor podmanivých kameramanských světlostínů filmů Akumulátor 1, Jízda, Bathory, Kajínek, Čas sluhů, Obecná škola, Bestiář, Corpus delicti a další.
Milan Býček

Milan
Býček

Výtvarník, absolvent Fakulty architektury. Pracoval jako designer pro české a zahraniční agentury na více než 130 reklamních projektech. Spolupracoval na filmech, mj. Želary, Donšajni, Ženy v pokušení, Muži v naději, Román pro muže, Vyprávěj, Dobrá čtvrť, Tankový prapor, Nestyda, Arabela a další.
Milan Cieslar

Milan
Cieslar

Absolvent filmové režie FAMU, obor hraná režie, člen Asociace českých režisérů, režisér 18 celovečerních filmů např. Jak chutná smrt, Pramen života, Krev zmizelého, Colette, Život je život, Duše jako kaviár, O Ječmínkovi, Dešťová víla, Jabloňová panna a další.
Jakub Ludvík

Jakub
Ludvík

Významný český fotograf především v "show-businessu", pracoval pro značky např. Gianii Versace, PRE, EMCO, BMW, Bonver Group, Toyota, Česká Zbrojovka, aj. Realizoval řadu výstav v Česku i v zahraničí.
Jan Mattlach

Jan
Mattlach

Absolvent filmové a televizní fakulty AMU, obor střihová skladba, pedagog Filmové akademie Miroslava Ondříčka, spoluzakladatel MAT FILM RESORT, producent MAT FILM S.R.O., člen prezidia České filmové a televizní akademie. Jeden z předních českých střihačů oceněn nominacemi i Českým lvem Válka barev, Hlídač č. 47, Šakalí léta, Rebelové, Anděl páně II a další.
Zdenek Merta

Zdenek
Merta

Absolvent konzervatoře katedry skladby na HAMU, respektovaný skladatel a producent hudebního divadla. Autor desítek filmových a televizních partitur, písní i hudby muzikálové hudby např. Sny svatojanských nocí, Bastard, Babylon, Zahrada divů, a dalších. Spolupracuje s významnými tvůrci např. Jurajem Jakubiskem, Stanislavem Mošou, aj. Držitel ceny OSA jako nejúspěšnější český skladatel v zahraničí za rok 2015.
Pavel Rejholec

Pavel
Rejholec

Vystudoval obor filmová a televizní zvuková tvorba na FAMU, jako mistr zvuku se podílel na více než 35 celovečerních filmech a řadě zahraničních TV projektech, vedl digitalizaci a digitální restaurování zvuku u filmů: Markéta Lazarová, Hoří má panenko, Všichni dobří rodáci, Ostře sledované vlaky, Intimní osvětlení, Vynález Zkázy, Baron Prášil a Obchod na Korze. Působil jako supervizor cizojazyčných verzí „Star Wars Episode 2 a 3“. Pracoval pro 20th Century Fox a Lucasfilm, i jako hudební producent alb skupin Mig 21, Sunflower Caravan, The Prostitutes.
Katarína Štrbová Bieliková

Katarína
Štrbová
Bieliková

Kostýmní výtvarnice a producentka, získala ocenění Český lev za film Masaryk a 4 nominace Český lev za filmy Horem pádem, Wilsonov, Učitelka a Vlna vs. břeh, spolupracovala na dalších významných filmech Želary, Občanský průkaz, Medvidek, O rodičích a dětech, Kawasakiho růže, Líbánky, Křižáček, aj.
Jan Tuček

Jan
Tuček

Ředitel výzkumné agentury STEM/MARK. Od té doby, co dosáhl 55. roku věku, bojuje proti zažité praxi cílit na 15-54. Výzkumy STEM/MARK totiž ukazují, že jeho vrstevníci jsou často bonitní, ochotní utrácet a chtějí splnit si své sny. Jsou tedy "sexy" nejen pro výrobce, ale i pro marketéry.

Porota
Product placement 2017

Štěpán Wolde

Štěpán
Wolde

Jednatel společnosti Media One. Motto: „PP je standardní řešení. Ale vítězí v něm nestandardní přístupy. Jaké?“
Hana Halvorsen Banks

Hana
Halvorsen
Banks

Director Omnicom Media Group, s.r.o., divize Fuse. Motto: „Product placement se stal nedílnou součástí pořadů vlastní tvorby; nadále je však potřeba s ním pracovat sofi stikovaně, aby byl klientům i divákům přínosem.“
Zuzana Kořenková

Zuzana
Kořenková

Head of Creative sales v Prima TV. Motto: „V dnešnej dobe je Product placement jedna z mála foriem nepreskočitelnej a neblokovateľnej reklamy, ktorú môžeme klientom poskytovať a kreatívne ju prispôsobovať. Pomoc pri podpore financovania vlastnej tvorby a seriálov je nepochybne dalším prvkom, ktorý by nemal byť prehliadaný produkciou, klientom ani divákom.“
Josef Vlček

Josef
Vlček

vedoucí obchodního oddělení České televize. Motto: „Product placement, hodně ledu, pěkně protřepat, nemíchat...“

Porota
www a multimedia 2017

Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Je jedním ze zakladatelů a Managing Partner a spoluzakladatel agentury DARK SIDE. Předtím působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Rovněž je předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu. Marketingové komunikaci a internetu se profesionálně věnuje od roku 1998, pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné značky. Jeho koníčkem je pomoc obecně prospěšnému sektoru, mimo jiné působí jako člen rady Konta Bariéry, předseda představenstva neziskové organizace Jahoda a je duchovním otcem projektu Darujspravne.cz.
Tomáš Hájek

Tomáš
Hájek

Výkonný ředitel ADMEZ. Původní profesí geolog působí posledních téměř 20 let v oblasti marketingu a médií. V roce 2010 získal Zvláštní uznání za rozvoj profesní asociace v rámci soutěže Marketér roku. Několik let se autorsky podílel na Ročence obchodu. V současné době pracuje jako výkonný ředitel Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Je autorem několika desítek odborných článků a členem představenstva Svazu obchodního a cestovního ruchu.
Simona Kijonková

Simona
Kijonková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je členkou revizní rady PR klubu ČR. Před skokem do e-commerce působila na manažerských postech v obchodě a marketingu nadnárodních korporací RSM Tacoma nebo Oriflame. Je zakladatelkou Zásilkovna.cz, v rámci níž pomáhá e-shopům stavět logistiku na míru.
Markéta Klucová

Markéta
Klucová

Digital Marketing Manager Future Life. Markéta je digitální marketingová manažerka sítě klinik reprodukční medicíny a genetiky Future Life. Dříve působila jako Digital Media Supervisor značky AVON a Online Specialist společnosti ČEZ.