Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Jiří Mikeš

Jiří Mikeš
předseda poroty 2019

"Kdybych mohl začít znova, dělal bych asi reklamu."

- F. D. Roosewelt, president USA. Já se pokouším ji dělat již více jak padesát let.

V roce 1990 založil pobočku americké agentury McCann v Praze. Od roku 1992 do roku 2002 ředitel Asociace reklamních agentur (později Asociace komunikačních agentur). V roce 1994 zvolen do řídícího výboru Evropské asociace komunikačních agentur. Do roku 2001 zde zastupoval všechny státy Nové Evropy. První prezident Rady pro reklamu ČR. Prvně jmenovaný muž české reklamy (český adman). Byl uveden do haly slávy reklamy mezinárodního reklamního festivalu Nové Evropy (Golden Drum, Portorož). V roce 2000 jmenován hostujícím profesorem na VŠE. Přednášel na VŠ ve Vídni, Dublinu, Ašchabádu a na světovém kongresu reklamy v Ženevě. V roce 2002 jmenován nejlepším spolupracovníkem Americké Marketingové Asociace (AMA, N.Y.) v Evropě. Spoluautor dvou odborných knih o komerčních komunikacích. Ambasador festivalu Golden Drum. Člen jury festivalu Effie USA, Mezinárodního festivalu reklamy v Moskvě.


Varhan Orchestrovič Bauer

Varhan
Orchestrovič
Bauer

Dirigent, skladatel, hudební mág, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, zakladatel symfonického orchestru OFO - Okamžitý filmový orchestr. Do povědomí veřejnosti se zapsal hudbou k filmu oscarového režiséra Miloše Formana Goyovy přízraky, kterou nahrál ve studiu Abbey Road, kde dirigoval Londýnský symfonický orchestr. Napsal hudbu ke kanadskému filmu Against the Wild, který byl nominován na cenu Emmy i k oceňovanému 3D filmu Wildlife Crossing. Napsal hudbu k filmu Eliška má ráda divočinu a řadě dalších včetně dokumentárních.
Zdeněk Klika

Zdeněk
Klika

Umělecký maskér. Je držitelem tří Českých lvů za filmy Čertí brko, Tři bratři, Hořící keř. Získal dvě nominace na Českého lva za filmy Bába z ledu, Zahradnictví: Rodinný přítel. Byl uměleckým maskérem na filmech: Nestyda, Kawasakiho růže, Nevinnost, Zahradnictví: Dezertér, Zahradnictví: Nápadník, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Odcházení, Čtyři slunce, Tobruk. Spolupracuje se zahraničními produkcemi. Spolupracoval například na dramatech Kafka, Proces, válečném filmu Stalingrad, nebo několika epizodách televizních detektivek Maigret.
Antonín Kratochvíl

Antonín
Kratochvíl

Fotograf reklamní a dokumentární, režisér, absolvent Akademie Gerrita Rietveltda v Nizozemí, od roku 1972 fotí pro prestižní noviny a časopisy v USA: Playboy, Penthouse, Vogue, Rolling Stone, Los Angeles Times Magazine, Newsweek a další. Miluje dokumentární fotografii, za kterou je oceněn třemi cenami World Press Photo. V roce 1999 ho časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie. Držitel mnoha mezinárodních ocenění například: Lucy Awards za celoživotní přínos fotografii, Emmy, Clio Award, nominace na Oscara v kategorii Dokumentární film. Je autorem mezinárodních reklamních kampaní pro Harley Davidson, RayBan, Komerční banku atd. Držitel ocenění Prima Zlatá pecka 2014 za televizní spot pro Českou filharmonii, Inspirace je všude.
Václav Marhoul

Václav
Marhoul

Filmový režisér, scénárista a producent, absolvent FAMU. Celovečerní filmy: Nabarvené ptáče, účast v hlavní soutěži MFF v Benátkách (Venezia IFF). Film zde získal Studentskou cenu UNICEF a nominaci na Zlatého lva za nejlepší film. Účast na MFF v Torontu. Mazaný Filip (3 nominace na Českého lva), Tobruk (8 nominací na Českého lva). Zakládající člen divadelního sdružení Pražská pětka a výtvarné skupiny Tvrdohlaví. Člen divadla Sklep.
Jan Mattlach

Jan
Mattlach

Filmový střihač, absolvent FAMU, do roku 2002 pedagog FAMU. Získal dva České lvy za střih filmů Hlídač č.47 a Válka barev. Získal dvě nominace na Českého lva za filmy Anděl Páně 2 a Rebelové. Stříhal také filmy Reguiem pro panenku, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Šakalí léta, Román pro ženy, Vrásky z lásky, Teorie tygra, Teroristka, Klec. Multimediální projekty Kleopatra, Rebelové, Kuvajt 2000.
Olmo Omerzu

Olmo
Omerzu

Režisér, absolvent FAMU. Je držitelem Českého lva za film Všechno bude. Na MFF Karlovy Vary IFF dostal za film Všechno bude cenu za režii a byl nominován na Křišťálový glóbus. Film získal i cenu české filmové kritiky za nejlepší režii. Na Českého lva byl nominován za film Rodinný film, který získal i cenu české filmové kritiky za nejlepší scénář a na MFF Tokyo IFF získal cenu za umělecký přínos a byl nominován na Velkou cenu Tokia. Další filmy: Příliš mladá noc, Druhé dějství.
Asen Šopov

Asen
Šopov

Kameraman, absolvent FAMU. Získal nominaci na Českého Lva za film Želary. Dostal cenu diváků za kameru k filmu Maharal v Kanadě (Carrousel Rimousky Film Festival). Stál za kamerou u filmů: Doktor od jezera hrochů, Martin a Venuše, Miluji tě modře. Dvojníci, Elixír lásky, TV seriálů Tátové na tahu, Ohnivý kuře, Až po uši.
Daniel Špaček

Daniel
Špaček

Spoluzakladatel multimediálního studia Loom on the Moon, člen videoprojekční skupiny Mimo - TV. Více jak 20 let pracuje na různých projektech od ilustrací přes animaci, koncept arty, TV design, korporátní design i kreslení pohádek, které má velmi rád. S kreativním konceptem pro ČT:D získal stříbro v prestižní mezinárodní soutěži PromaxBDA Europe Awards v kategorii Nejlepší on-air identová kampaň. V roce 2014 byl oceněn zlatem v nejuznávanější profesní soutěži v oblasti kreativity v médiích Promax v New Yorku. Pracuje pro TV Nova, MTV, HBO, Coca Cola, Budvar, Caterpillar Nestlé a další značky.
Jan Tuček

Jan
Tuček

Ředitel výzkumné agentury STEM/MARK Motto: Reklama? Vím, nejsem cílová skupina, ale: Která žena si vezme bílé upnuté kalhoty, když má „své dny“? Nebo: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se přinese Kozel!“ Tomu asi také nerozumím.

Porota
Product placement 2019

Štěpán Wolde

Štěpán
Wolde

Předseda poroty PP & MC a člen hlavní poroty, jednatel společnosti Media One Motto: „Kategorie Product placement se pro letošní rok rozšířila, stejně jako se v praxi rozšiřuje záběr nestandardních komerčních komunikací spojených s obsahem audiovizuálních médií. Dobrodružství spojené s hledáním nových efektivních cest pokračuje.“
Hana Halvorsen Banks

Hana
Halvorsen
Banks

Omnicom Media Group, s.r.o., Director divize Fuse Motto: „Product placement se na trhu ustálil; důležité je ho nadále rozvíjet tak, aby se z něj nestal jen další obchodní nástroj, ale byl stále vnímán jako exklusivní produkt.“
Zuzana Kořenková

Zuzana
Kořenková

Head of Creative sales v Prima TV Motto: „ V dnešnej dobe je Product placement jedna z mála foriem „nepreskočitelnej a neblokovateľnej“ reklamy, ktorú môžeme klientom poskytovať a kreatívne ju prispôsobovať. Pomoc pri podpore financovania vlastnej tvorby a seriálov je nepochybne dalším prvkom, ktorý by nemal byť prehliadaný produkciou, klientom ani divákom.“
Josef Vlček

Josef
Vlček

vedoucí obchodního oddělení České televize Motto: „Product placement, hodně ledu, pěkně protřepat, nemíchat...“

Porota
www a multimedia 2019

Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Předseda digitální poroty a člen hlavní poroty Je jedním ze zakladatelů a Managing Partner agentury DARK SIDE. Předtím působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Rovněž je předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu. Marketingové komunikaci a internetu se profesionálně věnuje od roku 1998, pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné značky. Jeho koníčkem je pomoc obecně prospěšnému sektoru, mimo jiné působí jako člen rady Konta Bariéry, předseda představenstva neziskové organizace Jahoda a je duchovním otcem projektu Darujspravne.cz.
Tomáš Hájek

Tomáš
Hájek

Výkonný ředitel ADMEZ Původní profesí geolog působí posledních téměř 20 let v oblasti marketingu a médií. V roce 2010 získal Zvláštní uznání za rozvoj profesní asociace v rámci soutěže Marketér roku. Několik let se autorsky podílel na Ročence obchodu. V současné době pracuje jako výkonný ředitel Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Je autorem několika desítek odborných článků a členem představenstva Svazu obchodního a cestovního ruchu.
Petra Horáková

Petra
Horáková

Senior Marketing Manager Fashion Arena Prague Outlet (nejznámější outletové centrum v ČR). Studovala na Anglo American University a na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. V rámci své kariéry působila na manažerských postech v marketingu nadnárodních korporací Ford Motor Company, Samung nebo Telefonica O2.
Simona Kijonková

Simona
Kijonková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je členkou revizní rady PR klubu ČR. Před skokem do e-commerce působila na manažerských postech v obchodě a marketingu nadnárodních korporací RSM Tacoma nebo Oriflame. Je zakladatelkou Zásilkovna.cz, v rámci níž pomáhá e-shopům stavět logistiku na míru.