Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Antonín Kratochvíl

Antonín Kratochvíl
předseda poroty 2015

"Jen dobrá reklama je stále zdrojem informací a skvělým přínosem pro komunikaci s veřejností."

Fotograf, režisér, absolvovent akademie Gerrita Rietveltda v Nizozemí


Jiří Brožek

Jiří
Brožek

Střihač, mistr obrazového rytmu, držitel 11 nominací a 7 Českých lvů za filmy: Krvavý román, Je třeba zabít Sekala, Anděl Exit, Nuda v Brně, A bude hůř a další. Střihač českých blockbusterů: Vrchní prchni, Slavnosti sněženek, Jára Cimrman ležící, spící, Vesničko má středisková, aj.
F. A. Brabec

F.
A.
Brabec

Režisér, kameraman, absolvent FAMU, získal 3 České lvy: Jízda, Král Ubu a Kytice, autor podmanivých kameramanských světlostínů filmů Akumulátor 1, Jízda, Bathory, Kajínek, Čas sluhů, Obecná škola a další.
Pavel Koutský

Pavel
Koutský

akademický malíř a výtvarník, scénárista, režisér, absolvent VŠU, obor Filmová a televizní grafika, „totální animátor“, miluje kombinaci animace a reálných předmětů. Držitel Českého lva za film Fimfárum 2, Zlatý medvěd na Berlinale za film Curriculum vitae, Stříbrný medvěd a cena FIPRESCI za film Media ve francouzském Annecy.
Jiří Mádl

Jiří
Mádl

herec, režisér filmů a TV reklam, moderátor, nominován na Českého lva za režii a scénář filmu Pojedeme k moři, který vznikl jako studentská práce během studií na Film Academy New York.
Daniel Němec

Daniel
Němec

Filmový zvukař. absolvoval FAMU, kouzelník zvuku ve filmech: Marian, Paralelní světy, Nevěrné hry, Katka, Hlava-ruce-srdce, Poupata, Jak se vaří dějiny, Nevěrné hry, Fair play. Čtyři nominace a držitel Českého lva za film Cesta ven režiséra Petra Václava.
Varhan Orchestrovič Bauer

Varhan
Orchestrovič
Bauer

Dirigent, skladatel, hudební mág, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, zakladatel symfonického orchestru OFO – Okamžitý filmový orchestr. Do povědomí veřejnosti se zapsal filmovou hudbou k filmu Miloše Formana Goyovy přízraky, kterou nahrál ve studiu Abbey Road, kde dirigoval Londýnský symfonický orchestr.
Michal Pacina

Michal
Pacina

Začínal v reklamní branži jako fotograf a režisér reklamních spotů v pražském Art Centru, po revoluci je kreativním ředitelem reklamní agentury DDB, poté Mark BBDO a Milk&Honey Films. Svůj výrazný grafický talent zúročil jako kreativní ředitel televize Nova a nyní v TV Prima.
Ondřej Trojan

Ondřej
Trojan

Filmový režisér a producent, herec divadla Sklep, absolvent FAMU, spoluzakladatel TV společnosti Total HelpArt T.H.A., režisér dokumentárních a celovečerních filmů Občanský průkaz, Pějme píseň dohola, Želary. Jako producent se podílel na filmech Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem a dalších.
Jan Tuček

Jan
Tuček

Ředitel STeM/MaRK, a.s., jeden ze spoluzakladatelů Českého národního panelu Motto: „Často se říká, že výzkum zabíjí kreativitu v reklamě. Myslím, že to není pravda. Výzkum někdy říká, že to, co se líbí kreativcům v agentuře, nemusí/nebude fungovat na danou cílovou skupinu.“

Porota
Product placement 2015

Štěpán Wolde

Štěpán
Wolde

Jednatel společnosti Media One – předseda poroty Product placement a člen hlavní poroty. Motto: „Product Placement se stal standardním televizním formátem. Je to vidět na trhu, na obrazovkách i na Prima Zlaté pecce. Kam se posunou letošní práce?“
Hana Halvorsen-Banks

Hana
Halvorsen-Banks

TV Branded Entertainment Director, Fuse CZ – divize Omnicom Media Group. Motto: „Product placement může být pro klienta skvělým komunikačním nástrojem, avšak pouze v případě, že klient, agentura i zadavatel ví, co dělá...“
Ivan Krejčí

Ivan
Krejčí

Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Motto: „Product placement má z pohledu RRTV již své ustálené místo a pravidla užívání, která provozovatelé převážně ctí i cítí. Pokud dochází k porušení zákona, jde o zcela ojedinělé excesy.“
Pavla Bártová

Pavla
Bártová

Head of Creative Sales, Media Club/Prima. Motto: „Klientům i agenturám se občas zdá, že cesta k product placementu je trnitá a složitá. Pak zapomínají na to, že product placement funguje a je to vhodný doplněk ke klasickým kampaním.“
Josef Vlček

Josef
Vlček

Vedoucí obchodního oddělení České televize. Motto: „Product placement, hodně ledu, pěkně protřepat, nemíchat...“
Vladimír Pořízek

Vladimír
Pořízek

Provozní ředitel FTV Prima. Motto: „Product placement v českém prostředí stále ještě čeká na svou hvězdnou chvíli. Rok od roku se ale zvyšuje zájem zadavatelů i kvalita exekuce. A pokud je PP udělaný dobře a nenásilně, určitě se jedná o velmi dobrý doplněk klasických forem reklamy.“

Porota
www a multimedia 2015

Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Předseda digitální poroty a člen hlavní poroty. Je jedním ze zakladatelů a Managing Partnerem agentury Dark Side specializované na využití sociálních médií a internetu v marketingové komunikaci. Působil 10 let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní sítě Ogilvy. Je zároveň předsedou představenstva asociace Direct marketingu, e-comerce a zásilkového obchodu.
Tomáš Bursík

Tomáš
Bursík

Marketing Manager LeasePlan Česká republika, vedoucí týmu, který zvítězil v soutěži internet Effectiveness Awards. Jako šéfredaktor čtvrtletníku lP magazín věří v on-line i pravý papír.
Jasna Sýkorová

Jasna
Sýkorová

Partner v komunikační agentuře Taktiq Communications, která vznikla spojením agentur DataConsult a Heretic PR. Bývalá novinářka se aktivně věnuje novým trendům v technologiích, médiích a marketingu. Pro klienty připravuje především strategie komunikace, jejichž cílem je skloubit kreativitu s výsledky.
Jan Horák

Jan
Horák

Manažer on-line marketingu a on-line prodeje v Citibank Europe. V roce 2008 stál jako Head of Marketing za dynamickým vstupem internetové banky mBank na český a slovenský trh. Předtím působil v digitálním týmu reklamní agentury Havas Worldwide Prague.
Monika Tomíčková

Monika
Tomíčková

Manažerka charitativních projektů České televize, původní profesí právnička, na Britském velvyslanectví vedla projekty zaměřené na integraci menšin a udržitelný rozvoj. V České televizi se zabývá charitativními a CSR projekty, včetně firemního dobrovolnictví.
Simona Kijonková

Simona
Kijonková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je členkou revizní rady PR klubu ČR. Před skokem do e-commerce působila na manažerských postech v obchodě a marketingu nadnárodních korporací RSM Tacoma nebo Oriflame. Je zakladatelkou Zásilkovna.cz, v rámci níž pomáhá e-shopům stavět logistiku na míru.