Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Šimon a Michal Cabani

Šimon a Michal Cabani
předsedové poroty 2018

"Práce ode mne odvádí tři velká zla – nudu, neřest a nouzi. -Panglos z Voltairova Candida"

Ještě v průběhu studií zakládají oba bratři Baletní jednotku Křeč – tanečně divadelní soubor, známý i ze společných akcí Pražské pětky, divadelních představení, multimediálních akcí a filmů. BJK vystupovala i pod vedením americké choreografky Twylly Tharp ve filmu Miloše Formana Amadeus. Cabani jsou autory scénických openingů MFF Karlovy Vary.


Aleš Březina

Aleš
Březina

Hudební skladatel a muzikolog, je ředitelem Institutu Bohuslava Martinů, byl nominován na Českého lva za filmy Milada, Líbánky, Obsluhoval jsem anglického krále, Horem pádem a nominován na cenu European Film Composer za Kawasakiho růže.
Alois Fišárek

Alois
Fišárek

Filmový střihač, pedagog, absolvent FAMU - katedra střihu, je členem České filmové a televizní akademie, FITES, AFTS (Asociace televizních a filmových střihačů), několikanásobný držitel Českého lva za Akumulátor I., Kolja, Tmavomodrý svět, Kanárek a Kuky se vrací.
Karel Janák

Karel
Janák

Režisér a scénárista, absolvent ČVUT a hrané režie na FAMU, film Korunní princ byl nominován na cenu Český lev, je držitelem 2 Českých lvů za Snowborďáci a Rafťáci, režíroval filmy např. Vetřelci v Coloradu, Stopař, Past na Ježíška, Roc(k) podvraťáků, Princezna a písař, 10 pravidel jak sbalit holku, aj.
Andrea McDonald

Andrea
McDonald

Umělecká maskérka, která získala cenu Český lev za film Milada a nominaci na Českého lva za Anděl páně II, byla osobní maskérkou herců Paula Rudda, Harvey Keitela, Juliana Sandse, a dalších.
Vladimír Smutný

Vladimír
Smutný

Kameraman a fotograf, vystudoval FAMU obor kamera, působil jako profesor na AMU, je držitelem několika nominací a 7 Český lvů za nejlepší kameru k filmům Tmavomodrý svět, Král zlodějů, Mazaný Filip, Poupata, Lea, Tobruk a Po strništi bos. Jako hlavní kameraman se podílel na mnoha českých i zahraničních filmech.
Viktor Tauš

Viktor
Tauš

Filmový a divadelní režisér, producent, jeho film Klauni a minisérie Modré stíny byly nominovány na cenu Český lev v kategorii nejlepší film/minisérie, natočil více než 70 reklamních spotů nebo videoklipů, jako producent se podílel na šestnácti celovečerních filmech oceněných na více než 150 mezinárodních filmových festivalech.
Jan Tuček

Jan
Tuček

Motto: Reklama? Vím, nejsem cílová skupina, ale: Která žena si vezme bílé upnuté kalhoty, když má „své dny“? Nebo: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až se přinese Kozel!“ Tomu asi také nerozumím.
Adolf Zika

Adolf
Zika

Fotograf, fotil pro Pietro Filipi, Playboy, Hermes, Australian Bodycare, Speedo, Fischer, aj., založil filmovou a produkční společnost ZIPO film, byl oficiálním fotografem závodního týmu Ferrari Menx, získal ocenění na Czech Press Photo, Glass Eye Award, Selection - Seoul International Film Festival, Krakow Film Festival, Rhode Island International Film Festival, European Film Festival London, Competition: Moving Image Film Festival Toronto, a další.

Porota
Product placement 2018

Štěpán Wolde

Štěpán
Wolde

Předseda poroty PP & MC a člen hlavní poroty, jednatel společnosti Media One Motto: „Kategorie Product placement se pro letošní rok rozšířila, stejně jako se v praxi rozšiřuje záběr nestandardních komerčních komunikací spojených s obsahem audiovizuálních médií. Dobrodružství spojené s hledáním nových efektivních cest pokračuje.“
Hana Halvorsen Banks

Hana
Halvorsen
Banks

Omnicom Media Group, s.r.o., Director divize Fuse Motto: „Product placement se na trhu ustálil; důležité je ho nadále rozvíjet tak, aby se z něj nestal jen další obchodní nástroj, ale byl stále vnímán jako exklusivní produkt.“
Zuzana Kořenková

Zuzana
Kořenková

Head of Creative sales v Prima TV Motto: „ V dnešnej dobe je Product placement jedna z mála foriem „nepreskočitelnej a neblokovateľnej“ reklamy, ktorú môžeme klientom poskytovať a kreatívne ju prispôsobovať. Pomoc pri podpore financovania vlastnej tvorby a seriálov je nepochybne dalším prvkom, ktorý by nemal byť prehliadaný produkciou, klientom ani divákom.“
Josef Vlček

Josef
Vlček

vedoucí obchodního oddělení České televize Motto: „Product placement, hodně ledu, pěkně protřepat, nemíchat...“

Porota
www a multimedia 2018

Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Předseda digitální poroty a člen hlavní poroty Je jedním ze zakladatelů a Managing Partner agentury DARK SIDE. Předtím působil deset let jako ředitel OgilvyInteractive, internetové divize mezinárodní reklamní sítě Ogilvy. Rovněž je předsedou představenstva Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu. Marketingové komunikaci a internetu se profesionálně věnuje od roku 1998, pravidelně přednáší a publikuje, působí jako člen řady odborných porot a aktivně se zapojuje do projektů pro významné značky. Jeho koníčkem je pomoc obecně prospěšnému sektoru, mimo jiné působí jako člen rady Konta Bariéry, předseda představenstva neziskové organizace Jahoda a je duchovním otcem projektu Darujspravne.cz.
Tomáš Hájek

Tomáš
Hájek

Výkonný ředitel ADMEZ Původní profesí geolog působí posledních téměř 20 let v oblasti marketingu a médií. V roce 2010 získal Zvláštní uznání za rozvoj profesní asociace v rámci soutěže Marketér roku. Několik let se autorsky podílel na Ročence obchodu. V současné době pracuje jako výkonný ředitel Asociace direct marketingu, e-commerce a zásilkového obchodu (ADMEZ). Je autorem několika desítek odborných článků a členem představenstva Svazu obchodního a cestovního ruchu.
Petra Horáková

Petra
Horáková

Senior Marketing Manager Fashion Arena Prague Outlet (nejznámější outletové centrum v ČR). Studovala na Anglo American University a na Vysoké škole ekonomie a managementu v Praze. V rámci své kariéry působila na manažerských postech v marketingu nadnárodních korporací Ford Motor Company, Samung nebo Telefonica O2.
Simona Kijonková

Simona
Kijonková

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je členkou revizní rady PR klubu ČR. Před skokem do e-commerce působila na manažerských postech v obchodě a marketingu nadnárodních korporací RSM Tacoma nebo Oriflame. Je zakladatelkou Zásilkovna.cz, v rámci níž pomáhá e-shopům stavět logistiku na míru.