Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Marek Šebesťák

Marek Šebesťák
předseda poroty 2007

"Po dvaceti letech v reklamě začínám zvolna chápat, jakým fenoménem je komunikace."


Josef
Havelka

Zakladatel MARK/BBDO, v současné době chairman BBDO group. Ocenění: reklamní osobnost desetiletí, dvakrát manažer reklamy roku v soutěži Lidových novin. „Po dvaceti letech v reklamě a marketingu začínám zvolna chápat, jakým fenoménem je komunikace. Všichni mu rozumí, je k ničemu, nefunguje a končí. Ve skutečnosti investice do reklamy rok od roku rostou. A to je ta dobrá zpráva. Reklama funguje a všechna ta extrémní sdělení o budoucnosti komunikace jen potvrzují fakt, že reklama žije a bude žít, a pevně věřím, že nám to soutěžící svými pracemi jen potvrdí.“

Robert
Vano

Americký fotograf žijící v Praze, pracoval pro přední módní časopisy: FHM Collections, Elle, Cosmopolitan, atd. Reklamní kampaně: Warner Music, Wienerberger, Ballantines, UPC, Cindy Crawford, Ornella Mutti, Jacqueline Bisset, Tereza Maxová a další.

Milan
Cieslar

Absolvent FAMU, režisér.a zakladatel společnosti Happy Celluloid. Režie řady celovečerních filmů (Duše jako kaviár, Krev zmizelého, To horké léto v Marienbadu, Nejlepší krádež mého života aj.). Tvorba více než 50 reklamních snímků (DANONE, Staropramen, Komerční banka, Benckiser aj.).

Václav
Sochor

Absolvent Fakulty sociálních věd UK, dříve pracoval 5 let v BBC v Londýně, pak 5 let v Praze, vedl časopisy TravelFokus a BarLife. Dnes moderuje pořad Radiofórum na ČRo 1 a je šéfredaktorem časopisu Strategie.

Petr
Hojda

Absolvent FAMU, kameraman a fotograf..Celovečerní filmy Lady Mackbeth, Kráva, Válka barev, Hanele, Román pro ženy. Reklamy Sony, Panasonic, Olympus, Nisan, Toyota, Renault, Asics, ČSOB, Heinz, dále hudební clipy a televizní design.

Filip
Malásek

Absolvent FAMU, střihač reklamních spotů, hudebních videí, dokumentárních a hraných filmů. Spolupracuje s režiséry z celého světa. Podílel se na řadě reklamních spotů oceněných v Cannes Lions, D&AD, BTAA, Clio a dalších hudebních videí oceněných klipem roku. Od r. 2001 a učí externě na FAMU.

Jiří
Světlík

Absolvent „Hollarky“, výtvarník a copy-writer, zakladatel atelieru plakátu communar´t, od r. 2005 pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole Zámeček. Držitel Zlatých křídel 07, sedmi Zlatých pecek, ceny MOSPRA, ceny Strategie, Ceny Slovenského Centra Dizajnu na Mezinárodním Trienále Plagátu Trnava 2006 a mnoha dalších ocenění.

Šimon
Caban

Absolvent Vysoké uměleckoprůmyslové školy, architekt, scénograf, režisér. Se svým bratrem Michalem lídr legendární baletní jednotky „Křeč“, autor a spoluautor multimediálních events MFF Karlovy Vary, Jaguar, Audi, Komerční banka, aj.

Libor
Pavlata

Absolvent VŠZ Brno, redaktor, fotograf, zakladatel POPAI CE, vydavatel časopisů Výběr, In Store Marketing, Stavebnictví a interiér, TOP Katalog

Karel
Smrž

Odborník na marketingovou komunikaci, pracoval pro Provident Financial a Prague Business Journal. Odroku 2003 působí ve Vodafonu ČR jako senior manažer marketingové komunikace. Podílel se na vytvoření designu prodejen, který získal prestižní evropské ocenění DBA (Design Effectiveness Award 2006).

Tomáš
Búřil

Absolvent Francouzského gymnázia v Brně, od r. 2004 Account Director ve firmě Seznam.cz, dříve spoluautor serveru Email.cz a vedoucí technického a programátorského týmu ve společnosti Finance.cz

Porota
Product placement 2007


Porota
www a multimedia 2007