Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2019

Michal Pacina

Michal Pacina
předseda poroty 2008

"Firmy jen o něco sofistikovaněji než miminka křičí o tom, jak jsou krásné a nepostradatelné."

Od roku 2006 kreativní ředitel TV NOVA, fotograf, reklamní režisér, dříve kreativní ředitel DDB Praha, A.D., MARK/BBDO,předseda Art Directors Clubu ČR, v r. 2001 v anketě časopisu Strategie, kde hlasovali přední profesionálové z oboru se umístil v top ten osobností, které nejvíce ovlivnily prvních deset let novodobé české reklamy. Spoludržitel cen a ocenění ze soutěží Louskáček, Golden Drum, EFFIE, aj.


Tomáš Jindříšek

Tomáš
Jindříšek

Ředitel Ogilvy Interactive. Internetu se věnuje profesionálně od r. 1998. Pravidelně přednáší a publikuje. Působí také jako blogger na portálu Jobs.cz, píše glosy na server Lupa.cz a do týdeníku Strategie. Je členem odborných komisí a soutěží, které hodnotí kvalitu internetových projektů (WebTOP100, Křišťálová lupa).
Michal Lánský

Michal
Lánský

Absolvent FAMU obor dokumentaristika, věnuje se střihu videoklipů, reklam a celovečerních filmů (Ostrov na střeše, Samotáři, Shut up and shoot me, Grandhotel a dalších). Držitel ceny za nejlepší střih v San Sebastianu za Mystic World 1998. Externí pedagog FAMU.
F. A. Brabec

F.
A.
Brabec

Absolvent FAMU, režisér, kameraman, autor řady úspěšných reklamních spotů, držitel tří Českých lvů, režisér filmů Král Ubu, Kytice (hlavní cena Vinni Festivalu v USA), Krysař, Bolero, Máj a řady videoklipů – cena Zlatý anděl za videoklip roku. Vedoucí ateliéru kamery na Filmové akademii M. Ondříčka.
Jan Malíř

Jan
Malíř

Absolvent FAMU, jeden z nejlepších českých kameramanů, držitel ceny kameraman roku 2000, držitel ceny MIDEM Awards Cannes 1994, nominace na Oskara za film Musíme si pomáhat. Skladatel filmové hudby, točí reklamy a spolupracuje na filmech zahraničních produkcí natáčených v Česku.
Richard Markuzy

Richard
Markuzy

Absolvent VŠE, od roku 2005 marketingový manažer společnosti Adobe Systems pro Českou republiku a Slovensko, dříve po dobu 12 let působil v marketingovém a komunikačním oddělení společnosti Hewlett-Packard, naposledy ve funkci PR a marketingového manažera pro veřejný sektor.
Jan P. Muchow

Jan
P.
Muchow

Hudebník, skladatel, producent a příležitostný herec (Rok ďábla, Samotáři), zakladatel skupiny Ecstasy Of Saint Theresa. Autor filmové i scénické hudby. Je držitelem ocenění Český lev za hudbu k filmům Jedna ruka netleská a Grandhotel. S Davidem Ondříčkem spolupracoval na hudbě k filmu Šeptej a zahrál si i jednu z hlavních rolí.
Jiří Světlík

Jiří
Světlík

Grafi k, výtvarník, copywriter, absolvent „Hollarky“, zakladatel ateliéru plakátu Communar´t, od r. 2005 pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole Zámeček. Držitel Zlatých křídel 07, držitel řady ocenění (Zlatá pecka, MOSPRA, Strategie, Slovenské centrum dizajnu aj.)
Petr Voborský

Petr
Voborský

Copywriter a idea maker, v reklamě pracuje již 14 let a od roku 2003 jako nezávislý freelancer. Získal řady ocenění jako jsou Louskáček, Effi e, Golden Drum, nominaci v Cannes, aj. Pracoval například pro Pilsner Urquell, Vitanu, Kooperativu, T-Mobile, Unilever, UniCredit Bank a desítky dalších. Je předsedou Creative Copywriters Clubu.
Adolf Zika

Adolf
Zika

Fotograf, režisér, producent. Vítěz Czech Press Photo 95, na světové výstavě Photokina 2001 oceněn společností Leica Germany. Režisér tří desítek reklamních spotů a videoklipů, produkoval tři celovečerní filmy. Jeho režijní debut, dokumentární film o Janu Saudkovi, získal na mezinárodním festivalu Eurofest 2008 v Montrealu ocenění Glass Eye Award.

Porota
Product placement 2008


Porota
www a multimedia 2008